Petr Kašpar

Režisér a kameraman Petr Kašpar se věnuje filmům s tématikou extrémních sportů. S kamerou se pohybuje po zemi, ve vzduchu i pod vodou. Více jak deset let se podílí na realizaci expedic sportovců do extrémních prostředí Himálají, Afriky a do dalších lokalit po celém světě. Od roku 2008 je součástí společnosti Twin Star Film.

Od roku 1998 působil ve společnosti AV Media. Podílel se na vybudování rentalového oddělení. Do roku 2003 působil jako Key account manager pro společnosti Microsoft, Škoda Auto a další velké klienty, pro které navrhoval inovativní řešení prezentací na kongresech, výstavách a veletrzích.

V roce 2000 začal studovat obor kamera a věnuje se dokumentům z oblasti extrémních sportů. V roce 2003 se zúčastnil jako dokumentarista expedice Ganga 2003, po návratu z Indie zakládá občanské sdružení WW8 expedition group a věnuje se aktivitám spojeným s organizací sportovních expedic.

V roce 2004 vstupuje do společnosti Digital Media Production s.r.o., jako manažer projektu “Multimediální podpora výstavby SAZKA ARENA”. Po skončení projektu se vrací do oblasti firemních prezentací a eventů.

Od roku 2005 se podílí na produkci významných akcí – uvedení společnosti CARTIER na český trh, management eventů závodní stáje Buggyra v Německu a ČR, produkce akcí Finlandia a koncertu skupiny Apocalyptica, a na dalších významných eventech v ČR a v zahraničí.

Cestuje jako dokumentarista na Jamajku (2004). V roce 2005 a 2006 věnuje přípravě největší sportovní expedice – Alaknanda 2006, které je dodnes mediálně nejúspěšnější akcí. V září roku 2006 se vydává se svým týmem WW8 expedition group po vlastní ose do Indie. Po dobu dvou měsíců realizuje jako první v ČR satelitní přenosy a vstupy do vysílání České televize.

Rok 2007 přináší další výpravu, tentokrát do hlubokých kaňonů Etiopie. Výprava se ale změnila v boj o život. Po návratu přebírá společnost Createx systems s r.o., kterou se transformuje a mění zaměření. Věnuje se vývoji a výrobě unikátních filmových technologií. Průběžně se podílí na produkci akcí jako Banka roku, Zaměstnanec roku. Dokončuje film Hliněná řeka.

V roce 2008 se plně věnuje filmové činnosti a produkuje film Slzy Konga o znásilněných konžských ženách. Dále film No.9 – Manaslu o výstupu předního českého horolezce Radka Jaroše na osmou nejvyšší horu světa.

Na konci roku 2008 spojuje své aktivity se společností Twin Star Film producenta a režiséra Steva Lichtaga. Cestuje opět do Indie v rámci filmového projektu TIBET. Společně se Stevem Lichtagem natáčejí Jeho svátost dalajlámu, cestují po Ladakhu, Sikimu a dalších budhistických lokalitách.

V roce 2012 se věnuje dvěma filmovým projektům. Prvním je SANDSTONE – film o lezeckých oblastech Broumovska, který se v současné době prezentuje na světově významných festivalech a který již získal desítku ocenění za kameru a celkové zpracování. Druhým projektem je celovečerní 3D film Aldabra, pro který navrhl a zkonstruoval v předních českých technologických centrech speciální 3D kamerovou techniku. Na natáčení působil také jako kameraman speciálních časosběrných záběrů a leteckých záběrů.

Filmography:

As writer and director:
2013 Night Run
2012 Sandstone
2010 Lost Horizon
2009 No.9 Manaslu 8163
2009 Tears of the Congo
2008 River of Clay
2006 Dancing with Shiva

As technical director and cameraman:

2013 Aldabra – directed by Steve Lichtag